سه شنبه , ۴ آذر ۱۳۹۹
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

وارد کردن تاریخ تولد هنگام ثبت نام در اینستاگرام الزامی شد

روند ثبت نام در اینستاگرام از امروز تغییر یافته و تنها افراد بالای ۱۳ سال مجاز به استفاده و ورود به این شبکه اجتماعی خواهند بود. هدف از این کار، حفظ حریم شخصی کودکان در فضای مجازی است.

به نظر می رسد اینستاگرام روند جدی تری را در خصوص منع افراد کم سن و سال از ورود به این شبکه اجتماعی در پیش گرفته است. از چهارم دسامبر سال جاری، هر کاربر در هنگام ثبت نام در اینستاگرام باید تاریخ تولد خود را وارد کند. این روند مانع ورود افراد زیر ۱۳ سال و نقض COPPA شده و در عین حال، تجربه امن تر و متناسب با سن را برای کاربر فراهم می آورد. این تغییرات در ماه های بعدی اعمال خواهند شد. باید خاطر نشان کرد که تاریخ تولد و سن کاربران محرمانه بوده و به سایرین نشان داده نمی شود.

یکی از تغییرات مهم دیگر در اینستاگرام، افزایش کنترل کاربران روی پیام های دایرکت است. این اپلیکیشن به زودی گزینه ای را جهت محدود کردن افراد دنبال کننده در ارسال پیام های دایرکت و دعوت نامه های گروهی راه اندازی می کند. به علاوه، اسپمرها دیگر قادر نخواهند بود تا به امید فشرده شدن لینک خود، افراد را به گروه های مختلف اضافه کنند. این تغییرات نیز در هفته های آینده اعمال خواهند شد.

ظاهرا هدف اصلی از محدودسازی شرایط ثبت نام در اینستاگرام، بازرسی فعالانه حساب های کاربری زیر سن مجاز مشکوک بوده است. البته می توان پیش بینی کرد که رویه جدید، اثربخشی چشمگیری نخواهد داشت، چرا که بچه ها معمولا اطلاعات نادرستی را درباره سن خود به ثبت می رسانند. با این حال اعمال محدودیت روی سن و درخواست تاریخ تولد، موجب دلسردی بچه های کم سن و سال برای ثبت نام در این سرویس اجتماعی می شود.

بدون شک باید گفت که رویکرد جدید اینستاگرام، تا حدی یک مکانیزم دفاعی در برابر مجریان قانون تلقی می شود، چرا که از دیدگاه قانون گذاران، فیس بوک و برندهای مختلف آن اهمیت چندانی برای محافظت از حریم شخصی کودکان قائل نیستند. ظاهرا یکی دیگر از دلایل بازرسی سن در هنگام ثبت نام در اینستاگرام، امکان عرضه تبلیغات بیشتر است.

منبع :Clik

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
تکنولوژی و کامپیوتر - Techcom

درباره ی Mohammad

Mohammad
یک نابَلَد در حوزه کامپیوتر و تکنولوژی

مطلب پیشنهادی

ویندوز ۱۰ و عبور از مرز ۱ میلیارد کاربر

مایکروسافت اعلام کرد تعداد کاربران ویندوز ۱۰ از ۱ میلیارد عبور کرده است؛ بنابراین سیستم …

دکمه آی جی تی وی از رابط کاربری اینستاگرام حذف می شود

در شرایطی که تصور می‌شد افزوده شدن قابلیت آی جی تی وی به اینستاگرام موجب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.